Інклюзивна школа в с. Хотянівка

Об’єкт: інклюзивна школа в с. Хотянівка, Вишгородський район, Київська область

Вид будівництва: будівництво нового корпусу, реконструкція існуючої будівлі

Площа: более 2000 м²

Кількість поверхів: 2;3

Автор проекту: Неронова Євгенія, проектна група «Гольдфарб»

Статус: в процесі реалізації

ІНФРАСТРУКТУРА:

На вузькій витягнутій в довжину ділянці землі спочатку було розташовано основну будівлю школи та окремі будівлі початкової школи, їдальні та майстерні.

Через аварійний стан будівель було прийнято рішення знести все, крім основного корпусу, який буде реконструйовано та відведено під спеціалізовані кабінети.

РІШЕННЯ:

Новий, яскравий і просторий будинок виконуватиме відразу кілька функцій: дитячого садка (розрахований на 60 дітей) початкової школи (80 дітей) та середньої школи (125 дітей).

На першому поверсі розташований дитячий садок на 3 групи, кожна з яких має окремий вхід. Для дітей передбачені спальні, ігрові та навчальні зони, санвузли, музичний та спортивний зал.

У протилежному крилі розміщені навчальні класи школи, кабінет директора, психолога, логопеда, зубного лікаря, а також кабінети фізіотерапії, медпункт, підсобні та адміністративні приміщення.
Другий поверх відведено під початкову школу. Тут розташовані навчальна, ігрова та спальна зона, спортивний та тренажерно-гімнастичний зали, санвузли, роздягальні, душові, а також буфетна та простора майстерня.

Третій поверх займає великий актовий зал, костюмерні та технічні приміщення.

Прилегла територія також буде повністю оновлена ​​та впорядкована.

У школи з’явиться відкритий майданчик для проведення урочистих заходів, спортивний майданчик з полем для гри в баскетбол та волейбол, бігові доріжки, спортивно-ігрова зона (окремо для учнів початкових класів та для дітей молодшого віку), велика зелена зона для відпочинку, альтанки та фонтан.

ОСОБЛИВОСТІ:

Враховуючи той факт, що школа має статус інклюзивної, тут передбачено деякі конструктивні особливості. Всі входи в будівлю обладнані пандусами та широкими дверима, а на кожному поверсі є санвузли для дітей з обмеженими можливостями здоров’я (маломобільних груп населення). Крім цього в приміщенні є ліфт, зал для лікувальної фізкультури (для реабілітаційних занять), і все необхідне для того, щоб діти, незалежно від наявних фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних та інших особливостях, мали можливість вчитися і не відчували жодних обмежень у самостійному пересуванні, не вдаючись до сторонньої допомоги.

ОФОРМЛЕННЯ:

Будинок школи нагадує кубики Lego, зібрані в кольоровий ансамбль. Для оформлення фасадів були обрані яскраві соковиті відтінки червоного та жовтого, які сподобаються учням школи та викликатимуть лише позитивні емоції у дітей навіть у дощові та похмурі дні.