Будинок культури в с. Лютіж

Об’єкт: будинок культури в с. Лютіж,

Вишгородський район,

Київська область

Вид будівництва: нове будівництво

Площа: 4360 м²

Кількість поверхів: 1;3

Автор проекту:

Неронова Євгенія,

проектна група «Гольдфарб»

Статус: етап проектування

Майбутній будинок культури буде розташований у центрі с. Лютіж у парковій зоні біля стадіону та церкви. Тому, крім вирішення інших питань, стояло завдання інтеграції будівлі у довкілля. Ідея розробки проекту була запропонована для культурного та соціального розвитку с. Лютіж, завдяки чому будівля виконує одразу кілька функцій: кіноконцертного залу, клубу та ресторану.

РІШЕННЯ:

У плані будинок культури має форму усіченого еліпса, що нагадує око. Головний вхід орієнтовано на перетин двох вулиць, для створення максимально сильного ефекту від сприйняття будівлі, перед яким передбачена простора площа для збору людей перед початком заходу, а з протилежного боку – автостоянка.

Будівля розділена на три функціональні зони: кіноконцертного залу на 400 глядачів (для проведення театральних вистав, кінопоказів, виступів, конференцій тощо), клубу (з художніми майстернями та танцювальними класами) та ресторану.

На першому поверсі розташовані каси, вестибюль, гардероб, основний концертний зал, буфет, більярдна, ресторан, тераса кафе, звукоапаратна, кінопроекційна та санвузли. Другий поверх займає ігровий зал, майстерні, складські та технічні приміщення. А третій відведений для танцювальних залів, душових, роздягалень та кабінетів адміністрації. Окрім цього, в будівлі є цокольний поверх, оснащений евакуаційними виходами. Тут знаходяться додаткові художні майстерні та технічні приміщення.

ОСОБЛИВОСТІ:

Будівля має змінну кількість поверхів: три – у найвищій частині, і один – у найнижчій, завдяки чому вона виглядає особливо динамічно, нагадуючи витончену лінію хвилі.

ОФОРМЛЕННЯ:

Для того щоб з першого погляду зчитувалася функція будівлі, акцент було зроблено на оформлення її фасадів. Форма розбита на вузькі чорні і білі вертикальні сегменти, що чергуються, символізуючи клавіші роялю.